Због трагичне смрти четири мушке и четири женске особе млађе животне доби које су смртно страдале у новогодишњој ноћи у викендици у мјесту Трибиство, у општини Посушје, Савјет министара донио је одлуку да данас у БиХ буде Дан жалости.

Дежурни тужилац Тужилаштва Западно-херцеговачког кантона, Борислав Чуљак рекао је да је узрок смрти, највјероватније, гушење, али не гасом, како је раније наведено.

Он је рекао да ће након обдукције тијела утврдити околности страдања.

Влада Федерације БиХ прогласила понедјељак, 4. јануар, Даном жалости у овом ентитету. Предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић упутила је телеграм саучешћа породицама трагично страдалих младих особа у Посушју.

Телеграм саучешћа породицама страдалих, упутио је и српски члан и предсједавајући Предсједништва БиХ Милорад Додик.

Телеграме су упутили предсједавајући Савјета министара Зоран Тегелтија, хрватски члан Предсједништва Жељко Комшић, премијер Хрватске Андреј Пленковић.