Општина Трново је и ове године обезбиједила новогодишње пакетиће за своје најмлађе суграђане. Подијељено је укупно 130 пакетића.

С обзиром да још увијек важе епидемиолошке мјере и забрана окупљања, запослени у Центру за културу Трново организовали су обилазак дјеце на подручју ове општине.

Новогодишњи пакетићи су подијељени ученицима ОШ „Свети Сава“ Трново и подручне школе у Кијеву, малишанима у трновском вртићу, док је дјецу која не похађају ове установе Деда Мраз обишао у њиховим кућама.

„То је најмање што смо могли да учинимо с обзиром на сва дешавања везана за вирус корона, а осмијеси и радост дјеце коју смо обишли у њиховим домовима су нам били најбољи показатељ да је наша одлука да на овај начин покажемо да општина Трново и Центар за културу мисле на њих, била исправна“, речено је за Принцип из Центра за културу Трново.