На конститутивној сједници Скупштине општине Хан Пијесак за предсједника овог тијела именована је Кристина Стојановић, за потпредсједника Вјекослав Максимовић, а 15 одборника положило је свечану заклетву.

Скупштинску већину чине СДС, Српска радикална странка „Др Војислав Шешељ“, ДНС, независни одборник Павле Голијан и Демос, са укупно осам одборника.

За вршиоце дужности секретара Скупштине општине именована је Бојана Видовић, начелника Одјељења за општу управу Свјетлана Рауловић и начелника Одјељења за привреду, финансије и друштвене дјелатности Славица Ашоња.

Изабрана су стална скупштинска радна тијела комисије, одбори и савјети, а потврђена је листа стручњака за састав комисије за пријем службеника у општинску управу.

Нови начелник општине Слободан Ђурић честитао је одборницима на освојеним мандатима, те замолио да одборничке расправе буду што квалитетније, да буду усвајане најбоље одлуке и да успјешно сарађују у наредне четири године.