У посљедња 24 часа, Институту за јавно здравство Републике Српске пријављена су 18 смртних случајева код којих је потврђено присуство вируса корона. Ради се о 13 мушкараца и пет жена, средње и старије животне доби од којих су три особе из Бањалуке, по двије из Лакташа и Добоја и по једна особа из Зворника, Новог Горажда, Фоче, Приједора, Прњавора, Мркоњић Града, Бијељине, Рибника, Кнежева, Челинца и Теслића.

До сада је у Републици Српској потврђено 35.829 случајева вируса корона, а преминуло је укупно 1.664*особа код којих је потврђен тест на вирус корона.

*Напомена: На дан 23. децембра 2020. године, накнадно су пријављена два смртна случаја која су се десила у претходних неколико дана (по једна особа из Челинца и Бијељине).

У Српској заражене 233 особе.