Тужилаштво БиХ подигло је оптужницу против девет лица због злочина против човјечности у соколачком селу Новосеоци у септембру 1992. године.

Оптужени су Милан Тупајић /66/, Драгомир Обрадовић /70/, Момчило Пајић /65/, Алекса Гордић /52/, Миладин Гашевић /59/, Момир Кезуновић /63/, Бранислав Кезуновић /61/, Жељко Гашевић /52/ и Јадранко Шука /63/.

Из Тужилаштва је саопштено да се оптужени терете за напад на село Новосеоци и убиство 45 цивила бошњачке националности у септембру 1992. године.

За злочин у Новосеоцима, Тужилаштво БиХ води истрагу и против осумњиченог Радислава Крстића, којег је Хашки трибунал раније осудио и налази се на издржавању казне.

У саопштењу се наводи да Тужилаштво БиХ заједно са партнерским институцијама и агенцијама, предузело је активности на лоцирању једног осумњиченог који се налази на подручју Канаде, те су остварени контакти са канадским властима и предузете активности са циљем изручења наведеног осумњиченог правосуђу БиХ.