Сценским приказом проласка Светог Николе улицама Сокоца, 18. децембра је свечано обиљежен овај велики празник у оквиру манифестације „Никољданске свечаности“. Свечана поворка је кренула из порте „Романијске Лазарице“, прошла главном соколачком улицом, те се кратко зауставила испред Установе за предшколско васпитање и образовање. Уз поштовање епидемиолошких мјера и препорука, Свети Никола и анђели су се дружили са малишанима и дијелили слаткише.

Према ријечима директорице Усанове за културу „Перо Косорић“ Ирене Шућур циљ ове манифестације је да донесе радост дјеци.

– Ово је јубиларна 25. година одржавања манифестације Никољданске свечаности која је први пут организована 1995. године и опстала у јако тешким временима. Сматрам да је опстала захваљујући нашој великој хришћанској вјери и љубави према Св. Николи, рекла је директорица Шућур.

Организатори манифестације су Установа за културу „Перо Косорић“ и Црквена општина Соколац, а покровитељ општина Соколац.