Према званичним подацима Централне изборне комисије Босне и Херцеговине, који су пристигли у раним јутарњим часовима, на протеклим локалним изборима, излазност грађана општине Соколац у процентима износи 71,46 % или, тачније, право гласа искористило је 7.632 бирача од њих укупно 10.681 који су имали право гласа. Од тог броја, важећих гласова за избор начелника општине је 7.285, а неважећих 347. Важећих гласачких листића за избор одборника у Скупштини општине Соколац било је 7.233, а неважећих 399, најновији су подаци ЦИК-а.
По трећи пут заредом, грађани Сокоца указали су повјерење Миловану Бјелици, који је на локалним изборима 15. новембра освојио 3.684 или 50,57 одсто гласова у односу на противкандидате Бојана Копривицу из СНСД-а и Зорана Чоловића из ДНС-а, који су освојили 2.916 или 40,03 одсто, односно 685 или 9,38 одсто гласова.
Савез независних социјалдемократа (СНСД) ће у наредне четири године у Скупштини општине Соколац имати 7 одборничких мандата, а највише гласова добили су: Страхиња Башевић, Јован Голијан, Милан Јоловић, Ђорђе Радић, Горан Косорић, Горан Булајић и Жељко Дaнгубић.
Српска демократска странка (СДС) освојила је 6 одборничких мјеста: Миодраг Дупљанин, Жарко Косорић, Дејан Елез, Данко Вучетић, Никола Шарац и Миладинка Зекић, одборник из реда националних мањина.
Демократски народни савез (ДНС) у Скупштину општине Соколац улази са три одборнка: Душица Максимовић, Његош Самарџија и Ана Реновица.
По два одборничка мјеста имају Демократски савез (ДЕМОС) и Партија демократског прогреса (ПДП). ДЕМОС ће у СО Соколац заступати: Срђан Кнежевић и Срна Рајак, а испред ПДП-а највише гласова освојили су: Драго Топаловић и Душан Соколовић.
Одборнички мандат испред Уједињене Српске (УС) освојио је Сретко Марјановић.
Ово су девети по реду локални избори након потписивања Дејтонског мировног споразума 1995. године.