Близнакиње Ирене и Марта ван дер Линден безбрижно проводе дјетињство и младост у живописном градићу Харлему, надомак Амстердама. Изгледом скоро идентичне, али по карактеру непомирљиво различите, нераскидиво су везане једна за другу. Њихов брижни отац, циjењени и богати љекар Хенрик, крије тајну која пријети да угрози породичну срећу. Људска злоба, страствена жеља за осветом и мрачна завјера из коријена ће промијенити живот двију сестара. Једна од њих изгубиће све.

Јелена Бачић Алимпић, ауторка девет бестселера, својим новим, десетим романом „Неки други живот“, читаоцима доноси узбудљиву, напету и психолошки изнијансирану причу о издаји, оданости и неуништивој вољи да се опстане и воли. Рођена је 26. марта 1969. године у Новом Саду. Радила је као новинар и аутор документарних телевизијских емисија за ЈРТ мрежу и ТВ Нови Сад. Добитница је многобројних награда за телевизијско стваралаштво у земљи и региону. Написала је десет романа од којих су награђени „Рингишпил“ и „Последње пролеће у Паризу“ наградом „Златни Хит либеро“. Живи у Новом Саду као слободна умјетница.