Полиција у Загребу саопштила је да је једна жена из овог града која је била позитивна на вирус корона ушлу у једну апотеку на подручју насеља Запрешић.

Полицијски службеници Полицијске управе загребачке завршили су криминалистичко истраживање над 52-годишњакињом због сумње у почињење кривичног дјела ширење и преношење заразне болести“.

Наиме, 52-годишњакињи је, из разлога што је била позитивна на вирус ковид-19, претходно одређена мјера лијечења у кући на адреси пребивалишта, упркос чему је она 11. новембра у поподневним сатима напустила мјесто пребивалишта и дошла у апотеку на подручју Запрешића.

На тај начин довела је у опасност од ширења заразне болести особе с којима је била у контакту, односно запослене и друге грађане у љекарни.

Након довршеног криминалистичког истраживања поднијета је кривична пријава Општинском државном тужилаштву у Новом Загребу.