Установа за предшколско васпитање и образовање на Сокоцу неће радити до 1. децембра, због епидемиолошке ситуације, рекао је Срни командант Штаба за ванредне ситуације општине Соколац Милован Бјелица.

Бјелица је нагласио да је Штаб закључио да се продужи важење наредбе о обустављању рада ове јавне установе, донесене 22. октобра с циљем спровођења мјера за спречавање и сузбијање ширења вируса корона, те заштите и спасавања становништва на подручју општине Соколац.

Он је додао да су јуче дезинфиковане просторије у оквиру објекта ове установе која је кориштена као једно од бирачких мјеста током локалних избора.

Прва наредба о обустављању рада врића на Сокоцу донесена је 22. октобра због превентивних разлога јер је тога дана потврђено да су на вирус корона позитивни један радник овог вртића и двоје дјеце из старије јасличке групе, те да су претходно били позитивни четири малишана из млађе јасличке групе и двије васпитачице.

У соколачкој Установи за предшколско васпитање и образовање борави 137 дјеце у шест васпитно-образовних група.