Према подацима Централне изборне комисије БиХ, право гласа на овим изборима има 3.283.380 бирача, који ће гласати на 5.759 бирачких мјеста, укључујући и 388 редовних мобилних тимова.

У општини Соколац гласа се за три кандидата за начелника општине, за 19 овјерених кандидатских листа на 23 бирачка мјеста.

Предсједник Општинске изборне комисије Драгутин Субашић саопштио је да је излазност бирача до 11 часова 24,83% и да на свим бирачким мјестима у општини Соколац гласање протиче неометано.

Из општинске изборне комисије позивају грађане који имају право гласа да искажу своју бирачку вољу, поштујући прописане епидемиолошке мјере предузете с циљем спрјечавања ширења заразе вирусом корона.

Сва бирачка мјеста отворена су до 19 часова.

Рођена 3. јула 1988. године у Сарајеву. Основну и средњу школу завршила у Сокоцу. Године 2015. дипломирала на Филозофском факултету на Палама, одсјек Журналистика, те стекла звање дипломирани новинар. Од 2016. године запослена као новинар у "Инфо центру" Соколац.