Замјеном вањске столарије, данас су почели радови на реконструкцији зграде Установе за предшколско васпитање и образовање у Сокоцу.

Према ријечима Раденка Мојсиловића, инжењера предузећа „Марвел“ из Источног Сарајева које изводи овај дио посла, радовима је претходила припрема, током које су узете мјере за нове прозоре.

– Данас смо кренули са што бржом демонтажом старих и постављањем нових прозора. Очекујемо да ће промјена вањске столарије на згради вртића трајати два дана, затим почињемо са радовима на згради општине. Послије тога, слиједи обрада и постављање прозорских клупица, додао је Мојсиловић.

Према плану пројекта, након замјене столарије, предстоји утопљавање зидова и реконструкција фасаде на обје зграде, посао који је повјерен предузећу „Техноградња“ из Фоче који би, уколико то вријеме дозволи, требао бити завршен до краја новембра.