Широм Републике Српске снима се друга сезона ТВ серијала „Моје село весело“. ТВ серијал колажно-путописног типа припрема ЕТМ Продукција у сарадњи са Радио телевизијом Републике Српске, а емитоваће се на националној фреквенцији РТРС. Водитељи емисије су познати широј јавности а то су свестрани уметници: глумац и водитељ Ненад Окановић и музичар и водитељ Бојан Ивковић. Они су као ТВ лица широј јавности познати и по квизу „Научи се човјече“ који је успешно емитован на националној РТРС.

Циљ пројекта „Моје село весело“ је да промовише села Републике Српске, да широј публици представи туристичке потенцијале сеоских средина, природне лепоте, културно-историјско наслеђе, занимљивости. Желимо да представимо благодети која села нуде и приближимо гледаоцима начин живота на селу.

У периоду од 10. до 16. октобра обавиће се снимаће на подручкју општине Соколац, и то у селима:

• РАВНА РОМАНИЈА, по плану снимања 12. ОКТОБРА
  • СОКОЛОВИЋЕ по плану снимања, 14. ОКТОБРА