Седморица Срба ухапшених у јутрошњој акцији Сипе током дана ће бити пребачени у Тужилаштво БиХ, гдје ће их испитати тужилац, након чега ће бити донесена одлука о даљим активностима, саопштено је из Тужилаштва.

Они су ухапшени због сумње да су починили ратни злочин у септембру 1992. године у овој општини.

Ухапшени су бивши посланик СДС-а Милан Тупајић, ратни командир Полицијске станице Соколац Драган Обрадовић, те припадници Војске Републике Српске Миладин Гашевић, Јадранко Шука, Жељко Гашевић, Момир и Бранислав Кезуновић, док ће путем међународних правних механизама бити затражено изручење лица чији су иницијали К.Н, који тренутно борави у Канади.

Овим предметом је као осумњичени обухваћен и Радислав Крстић, који је осуђен у Хашком трибуналу.

Крстић је 1992. године био је командант Друге романијске моторизиране бригаде Војске Републике Српске, и он ће бити испитан у сарадњи са органима суда у Пољској, гдје издржава казну затвора.

Акцију су јутрос на подручју Сокоца спровели припадници Агенције за истраге и заштиту, према налогу Посебног одјељења за ратне злочине Тужилаштва БиХ.