Конференција беба, засигурно најљепши догађај који се организује на подручју општине Источна Илиџа, ове године је обиљежена на другачији начин од претходних конференција.

Како су још увијек на снази забране окупљања због вируса корона, а приоритет је здравље свих становника, посебно најмлађих, изостала је велика и весела манифестација.

Увидом у евиденцију Матичног уреда Општине Источна Илиџа у Предсједништво беба за 2020. годину изабране су најмлађа и најстарија беба, а то су Анастасија Делић и Алексеј Крављача. Беба са највише браће и сестара бирана је путем јавног позива. С обзиром на то да су на позив пристигле двије пријаве, одлучено је да обје дјевојчице буду изабране у Предсједништво, као бебе са највише браће и сестара, а то су Сунчица Пушара и Соња Нинковић.

Поклоне нашим најмлађим суграђанима уручили су шеф кабинета начелника Дарко Берјан и начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Александар Делић.