Фото: В. Данчић

Полицијски службеници Полицијске станице Рогатица, лишили су слободе лице иницијала Д.К. из Рогатице, због постојања основа сумње да је починило кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“, „Изазивање опште опасности“ и „Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја“.

Ово лице се сумњичи да је дана 8. 8. 2020. године, око 1,25 часова, испред бензинске пумпе у улици Српске Слоге, општина Рогатица из ватреног оружја-пиштоља испалило више хитаца у ваздух усљед чега је дошло до оштећења на пумпи.

О свему је обавијештен тужилац Окружног јавног тужилаштва у Источном Сарајеву и уз његову сагласност полицијски службеници Полицијске станице Рогатица извршили су увиђај.

У току је комплетирање и документовање предмета након чега ће надлежном тужилаштву против лица иницијала Д.К. бити поднесен извјештај о почињеним кривичним дјелима.