Више хиљада демонстраната који траже оставку бугарског премијера Бојка Борисова блокирало је главне саобраћајнице у Софији и најавило да ће остати на улицама до испуњења њихових захтјева.

Њемачка новинска агенција ДПА наводи да протест који је почео 9. јула окупља бројне фракције са бугарске политичке сцене уједињене у захтјеву за оставку Борисова и расписивање пријевремених избора.

Организатори су од људи који долазе из разних крајева Бугарске затражили да понесу шаторе, ћебад, воду, храну и друге потрепштине како би могли да бораве испред сједишта администрације и дужег трајања протеста.

Демонстранти су игнорисали забрану већих окупљања ради сузбијања вируса корона.

Они Борисова оптужују да није ништа учинио како би зауставио корупцију у својој администрацији и ограничио моћ тајкуна у привреди.

Борисов, којем је ово од 2009. године трећи мандат уз кратку паузу, одбацио је позиве да поднесе оставку. Редовни парламентарни избори у Бугарској требали би да буду одржани у марту наредне године.