Брачни пар Горан (48) и Мартина (39) Росо и С. С. ухапшени су у наставку акције „Парма 2“ због сумње да су починили више кривичних дјела, а у акцији је заплијењен и хеликоптер, незванично сазнају “Независне” .

У тренутку хапшења код Горана Росоа пронађено је 12.000 КМ, а у Србији га траже за 97 почињењих кривичних дјела.

У Полицијској управи Бања Лука казали су, наводећи иницијале, да је Горан осумњичен и да је Мерцедес који му је био повјерен на чување нелегално продао за 30.000 КМ.

Г.Р. теретимо да је 2017. фалсификовао љекарске налазе које је два пута доставио у кривични спис Основног суда Бања Лука тражећи за себе погодности у погледу извршења кривичних санкција – рекли су у полицији и додали да је заплијењен и хеликоптер.

Мартина је осумњичена да је фалсификовала диплому мастера стоматолошких наука Стоматолошког факултета у Сарајеву.

– М.Р. је, на основу дипломе, набавила потребна одобрења помоћу којих је 2017. године у Бањалуци регистровала стоматолошку ординацију у којој је радила – казали су у Полицијској управи Бања Лука.