Поводом тренутне епидемиолошке ситуације, Начелник општине Соколац Милован Бјелица упутио је данас јавни апел који преносимо у цијелости:

,,Позивам све суграђане који имају симптоме корона вируса (COVID-19) да се јаве у ЈЗУ Дом здравља ,,др Љубомир Ћеранић“ Соколац ради тестирања. Строго се придржавајте превентивних мјера, избјегавајте путовања, не окупљате се у малом простору, држите физичко растојање од два метра, избјегавајте дружење у групама већим од 50 лица на отвореном, користите заштитну маску, обавезно спроводите мјере дезинфекције.

Уколико сте били у контакту са зараженом особом или вам се појаве симптоми и знакови респираторне инфекције одмах телефоном контактирајте породичног љекара. Такве се особе одмах морају тестирати. Тестова има довољно.“ – наводи се у апелу начелника Сокоца.