Општина Соколац

Стратегија развоја Општине Соколац за период 2020. до 2030 године је основни стратегијски документ за утврђивање и спровођење локалног развоја. Полазећи од развојних потреба, али и могућности Општине, овом се стратегијом утврђују визија, стратешки циљеви, оперативни циљеви и мјере, што представља оквир и неопходну основу за припрему, финансирање и спровођење развојних пројеката, који су кључни покретач промјена у економији и друштву у цјелини.

С обзиром да Стратегија развоја није само документ него је то процес, начин мишљења и дјеловања свих укључених у развој Општине, усвајање овог документа није завршетак једног подухвата, већ само први корак у заједничком напору за постизање циљева.

Нацрт Стратегије развоја општине Соколац за период 2020.-2030.година можете преузети ОВДЈЕ.

Све примједбе и сугестије могу се доставити путем мејла opstinasokolac@gmaill.com или писмено у Кабинет начелника општине Соколац, најкасније до 25.јула 2020.године.

Позивамо све суграђане да се укључе у доношење најбитнијег документа за развој општине Соколац.