Полицијски службеници Полицијске управе Бања Лука, јуче су слободе су лишили лице иницијала Г.М. због основа сумње да је починило кривично дјело „Угрожавање сигурности“.

„Полицијски службеници Полицијске управе Бања Лука, 30.06.2020. године, слободе су лишили лице иницијала Г.М. због основа сумње да је починило кривично дјело „Угрожавање сигурности“. Наиме, Г.М. се сумњичи да је истог дана око 20,00 часова покушао запалити угоститељски објекат у Бања Луци, на начин да је посуо запаљиву течност у унутрашњост угоститељског објекта и пријетио да ће све запалити, што је код власника и гостију изазвало осјећај страха и узнемирености“, наводе из ПУ Бањалука.

Лице Г.М. је алкотестирано, којом приликом је утврђено 2,44 г/кг алкохола у организму.

О наведеном је обавјештен дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Бања Лука, који се изјаснио да се ради о горе наведеном кривичном дјелу, те да се извјештај против Г.М. достави у редовној процедури.