У Србији су интензивирани радови на изградњи Моравског коридора, ауто-пута Кузмин-Сремска Рача и дионице од Прељине до Пожеге, изјавила је данас министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић.

Михајловићева је навела да се на свим градилиштима у Србији ради и да је тренутно ангажовано 5.700 људи.

„Гради се 290 километара нових ауто-путева, што је са санацијом и реконструкцијом укупно око 600 километара“, рекла је Михајловићева за Телевизију „Хепи“.

Она је напоменула да за сада међу радницима нема заражених вирусом корона.

„Данас у Србији имамо 59.000 градилишта, што је за 16.000 више у односу на исти период прошле године“, рекла је Михајловићева.

Дионица Сремска Рача-Кузмин дуга је око 18 километара и дио је будућег ауто-пута Београд – Сарајево.

Вриједност радова, које изводи турска компанија „Ташјапи“, износи око 220 милиона евра.