Фото: РИА новости

Његово високопреосвештенство митрополит црногорско-приморски Амфилохије поручио да се не могу рушити само црквени објекти, да се то не би смјело наставити.

– Не би смјело да се настави то рушење, неће дати Бог. Овдје је Црква Божја кроз вјекове, она непрекидно обнавља – истакао је митрополит Амфилхије.

Он је напоменуо да је у улцињском крају саграђено више од 5.000 великих зграда, хотела, међу којима и хотели криминалаца – без икаквих дозвола.

– Десетине џамија је подигнуто, и нека је подигнуто. Боље је градити, него ли рушити. Међутим, једино што се руши јесу црквене зграде. Просто је то невјероватна прича – нагласио је митрополит Амфилохије, који је данас служио у манастиру на Немањином граду у Подгорици.