Фото: Соколац-срце Романије

На основу Програма обиљежавања значајних историјских догађаја од републичког значаја у 2020.години, поштујући Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације од 08.јуна 2020.године, којем је забрањено окупљање више од 50 лица на јавном мјесту, у организацији Одбора за његовање традиција ослободилачких ратова Владе Републике Српске биће обиљежен историјски догађај од републичког значаја „Одбрана Сарајевско-романијске регије“.

Обиљежавање овог догађаја ће се реализовати, 16. јуна 2020.године (уторак) на Сокоцу на Војничком гробљу према сљедећем програму:

11.00 часова – вјерски помен и полагање вијенца и цвијећа на спомен обиљежје на Војничком гробљу „Мали Зејтинлик“

11.45 часова – парастос погинулим борцима Сарајевско-романијске регије у манастиру Свети Георгије на Равној Романији

Програм ће се реализовати уз присуство представника институција Републике Српске, руководства Града и општина из састава Града Источно Сарајево, делегације 3. пјешадијског (Република Српска) пука и НВО и удружења од јавног интереса проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске.