Фото: Ведрана Реновица

Због епидемије вируса корона (КОВИД19) и прописа о забранама окупљања, које су донијеле Институције Републике Српске и надлежни општински органи, а с циљем заштите здравља људи, отказује се одржавање гастро-туристичке манифестације Јагњијада 2020. у Источном Старом Граду.

Општина Источни Стари Град и Организациони одбор донијели су ову Одлуку с циљем спречавања ширења вируса и заштите свих посјетилаца који традиционално у великом броју присуствују овој манифестацији у нади да ће се десета Јагњијада одржати 2021. године у добром здрављу и расположењу.

Такође ове године из истих разлога неће бити одржана прослава вјерског празника Никољице у Источном Старом Граду – саопштено је из Службе за односе са јавношћу ове Општине.