Старији становници немачког града Витена налазе се већ месец, два на мети лопова који не бирају начин како да им узму новац.

Једна старија суграђанка насела је 6. маја на подвалу када јој је позвонио телефон. Претходно су лопови установили да је подигла значајнију своту новца са банкомата.

“Госпођо, овде полиција Бохума. Бројне су пљачке у вашој околини. Лопови вас сада прате. Најбоље би било да оставите новац у наредној канти за ђубре, доћи ћемо за минут-два да га преузмемо. Биће код нас у станици па га узмите сутра преподне”, рекао је жени пријатан мушки глас.

Није познато како су лопови дошли до њеног броја телефона, али она их је послушала!

Лопови су одмах дошли до канте и узели суму од неколико хиљада евра које жена никада више није видела.