У Републици Српској регистровано је 69 нових случајева вируса корона, чиме је број заражених повећан на 969, рекао је министар здравља и социјалне заштите Ален Шеранић.

Шеранић је рекао да је су у посљедња 24 часа тестирана 447 лабораторијска узорка, те додао да је вирус потврђен код 69 особа.

22 су из Бањалуке, 11 Теслића, 9 из Дервенте, осам из Добоја, четири из Брода, по двије особе из Прњавора, Модриче, Градишке и Челинца, те по једна особа Мркоњић Града, Козарске Дубице, Зворника, Вукосавља, Петрова, Лакташа и Кнежева – рекао је Шеранић.

Навео је да је 18 који су позитивни на вирус корона корисници Дома за старије и двоје запослених овог Дома, те да два су медицинска радника и троје позитивних је из карантина.

– Опорављена је 381 особа – истакао је министар Шеранић.