Мађарска планира да од почетка маја ублажи блокаду уведену ради спречавања ширења вируса корона, рекао је данас мађарски премијер Виктор Орбан.

Према његовим ријечима, нове регулативе биће усмјерене на старије, обољеле и становнике већих градова јер су ти људи изложени већем ризику од пандемије вируса корона.

Орбан је изразио очекивање у брз опоравак привреде након пандемије и да ће пажња плана његове администрације бити усмјерена на запошљавање.

– Нисам велики оптимиста, али ни песимиста. Очекујем брз опоравак привреде – нагласио је Орбан.

Мађарска је прије више од мјесец дана увела блокаду због које је изгубљено више десетина хиљада радних мјеста које Орбан жели да обнови и то назива најважнијим дијелом планова стручног тима за борбу против кризе.