Фото: Б.Марковић

Данас је одржана акција добровољног даривања крви у организацији Удружења добровољних давалаца крви Сарајевско-романијске регије. Акција је организована у просторијама општине Соколац, а током исте прикупљено је 46 доза драгоцјене течности.

Фото: Б.Марковић

Према ријечима Младена Мачара, предсједника актива Соколац, одзив је био велики и данашња акција је била успјешна.

– Пријавило се око 70 људи, а њих 46 успјешно је даровало крв која ће бити прослијеђена здравственим установама, гдје је најпотребнија, истакао је Мачар.

Он је изразио захвалност руководству општине, које је уступило просторије за организовање још једне успјешне акције.

Из Удружења су позвали хумане људе да се одазову и наредним акцијама, јер то може некоме спасити живот. Једна од наредњих биће организована у Источном Сарајеву.

Фото: Соколац-срце Романије

Акција добровољног давања крви реализована је у сарадњи са Заводом за трансфузијску медицину Републике Српске – Служба болнице „Србија“ Источно Сарајево.