Директорка клинике „Фран Михаљевић“ у Загребу Алемка Маркотић изјавила је данас да у Хрватској нема ни један нови потврђени случај заразе, али да у болници за сваки случај праве додатна мјеста.

Она је рекла и да се тренутно у изолацији налази пет особа, преноси загребачки портал Индекс (Индеx).

„У изолацији тренутно имамо пет особа. За оне који су у изолацији испитивање налаза је у току“, казала је Маркотић и додала да је у изолацији и девет особа у Ријеци.

Поручила је, међутим, да нема мјеста паници чак и да је више пријављених случајева, јер, како је објаснила, људи који су били у контакту са зараженим пацијентом такође су под контролом, мада нису у болници.

„Свакога ко је био у контакту с болесником контактираће екипа љекара“, казала је она и додала да се заражени Загрепчанин јуче сам јавио у болницу.

Он је боравио у Милану од 19. до 21. фебруара заједно са дјевојком гдје је посјетио фудбалску утакмицу, а у петак је био у фирми чији запослени ће до даљег радити од куће.

Хрватски парламент ће наставити засједања, иако је у Загребу потврђен први случај обољења од новог корона вируса, саопштено је данас из Сабора, пренијела је Хина.

„У овом тренутку Сабор не планира одлагање рада“, навели су.

„У овом тренутку Сабор не планира одлагање рада“, навели су.