Један од најстаријих кинеских лијекова, убаи, направљен је од суве шљиве. Овај лијек ублажава симптоме мучнине, грознице и кашља. На врху листе од 24 врсте воћа које важе за моћне антиоксидансе налази се свјежа шљива.

Данас постоји више од 2.000 врста шљива. Сува шљива два пута је већи антиоксиданс од сухих смокава и сухог грожђа. Због велике концентрације влакана, суве шљиве имају већи лаксативни ефект од свјежих шљива. И свјеже и суве, права су мала ризница калијума, влакана, витамина К, а у траговима може да се нађе и магнезијум и жељезо.

Витамин Ц у плодовима свјеже и суве шљиве омогућава да се жељезо у организму што боље искористи. Шљива је такође веома богата моћним антиоксидансима, фенолима, фитонутријентима, неохлорогенском и хлорогенском киселином.

Даме које воде рачуна о изгледу и здрављу свог организма треба да знају да суве шљиве уништавају слободне радикале у крви. А што је мање слободних радикала, мања је и могућност да кожа лица поприми изглед суве шљиве.