За данашњи ручак припремите ове укусне ћуфте у парадајз сосу.

За ћуфте:

• 1кг мљевеног меса
  • 1 велика главица црног лука
  • 3 чена бијелог лука
  • 2 јаја
  • 3 кашике презли
  • 150-200г сира гауде
  • лишће першуна
  • вегета, бибер
  • мало уља

За сос:

• 500 мл густог сока од парадајза
  • 400 мл млијека
  • 500-600 мл воде
  • 3 кашике брашна
  • 1-2 касике слатке мљевене црвене паприке
  • вегета, босиљак

Начин припреме:

У сјецку исјецкати ситно лук, бијели лук и лишће першуна. У дубљу чинију ставити месо и додати исјецкану мјешавину лука и першуна. Додати јаја, презле, вегету и бибер и добро руком измјешати.

Сир исјецкати на коцкице од 1цм x 1цм. Узимати по мало меса обликовати у малу пљескавицу и преко ставити сир.

Формирати ћуфтицу тако да је сир у средини.

Ћуфтице на кратко са свих страна пропрзиити на мало уља, док не добију смеђу боју .

Парадајз сок загријати у шерпи и додати брашно и црвену паприку уз мијешање. Промијешати и налити са млијеком и водом. Зачинити и мијешати док не прокључа. Дубљу теспсију или керамичку или глинену посуду науљити мало и поредати ћуфтице. Прелити са сосом тако да се ћуфте прекрију. Убацити мало босиљка, поклопити и ставити у рерну да се крцка око 1х на 220 степени.