Соколац: Тешка ситуација, заробљена породица ослобођена (ВИДЕО)

0

Соколац је задесила тешка ситуација због јаког вјетра и сњежних падавина које су оставиле сва села без струје, а цијели град без воде.

Начелник општине Соколац Милован Бјелица рекао је за АТВ да је ситуација тешка и да само градско језгро има струју.

„Битно нам је да град одржимо са гријањем. У мјесној заједници Кнежина гдје нам је извориште које снадбјева цијелу општину Соколац са водом нема довода електричне енергије тако да су стале пумпе на водоводу и нема цијели град воде и цијела општина. Села још нису прочишћена, имамо снијежних наноса у граду 25 цм, али на селима и до два метра“, каже Бјелица и истиче захвалност радницима електродистрибуције, ШГ Романија-Соколац, станици полиције, топлане и Романија Путева који непрестано раде у овој тешкој ситуацији по Соколац.

„Ангажовали смо додатно и наше привреднике који имају машине за чишћење снијега да се све ујутру рашисти“, каже Бјелица.

Заробљена породица којој је стабло препријечило пут на 20 километара од Сокоца је ослобођена, мјештани су исјекли стабла и људи су се безбједно вратили кући, каже начелник општине Соколац.