Зоран Цвијетић © Соколац-срце Романије

Удружење ветерана служби безбједности Републике Српске, Подружница Источно Сарајево, обиљежиће сутра у овом граду 26 година од погибије Зорана Цвијетића – првог министра унутрашњих послова Српске Аутономне Области /САО/ Романија.

Предсједник Подружнице Радован Пејић рекао је Срни да ће Удружење, у сарадњи са градом Источно Сарајево и локалним заједницама, на мјесту погибије Цвијетића, који је био и начелник Сарајевско-романијског центра служби безбједности, одати почаст те положити вијенце и цвијеће.

Пејић је рекао да је планирано да цвијеће положе и делегације Полицијске управе Источно Сарајево те општина Источно Ново Сарајево, Источна Илиџа и Трново.

Обиљежавање 26 година од Цвијетићеве погибије планирано је за 12.00 часова.

Зоран Цвијетић рођен је 29. априла 1962. године, а погинуо је 11. јануара 1994. године у Лукавици, када је са брда Мојмило погођен снајперским хицима припадника такозване Армије БиХ.