Сутра је једна од највећих српских слава Свети Никола, а ево шта вечерас уочи тог великог празника не бисте смјели да радите.

Свети Никола је без дилеме слава коју обележава највећи број православних Срба. За овај празник постоје многа народна вјеровања која треба поштовати.

Опште је познато да се на Светог Николу не иде на славу у госте без поклона. Исто тако и домаћин има обавезу да госту узврати поклоном.

Међутим, постоје и одређени обичаји шта се све не смије да се ради вече уочи Светог Николе.

Домаћини славе дужни су да већ дан раније припремају храну за госте који ће им сутра доћи, али зато на овај празник важи правило да се не смију обављати други кућни послови дан прије и дан послије славе.

Свети Никола се сматра заштитником морепловаца, трговаца и студената. За трговце важи правило да на дан славе, али и један дан прије и послије овог празника, не треба да отварају своје радње јер ће им у супротном цјеле године продаја ићи слабо.

Морепловци такође не треба вечерас, али ни два наредна дана да испловљавају.

За све остале важи правило да вечерас не треба да излазе из куће, јер у супротном породица неће бити на окупу у наредних годину дана.