Градоначелник Источног Сарајева Ненад Вуковић присуствоваће сутра заједничкој посјети Требевићу са Њеним Краљевским Височанством,  престолонасљедницом, принцезом Викторијом од Шведске, Његовим Краљевским Височанством Принцом Данијелом и замјеницом премијера Шведске Изабелом Ловин.

Посјета Требевићу планирана је у четвртак, 7. новембра 2019. године од 10.00 до 11.30 часова. У овој посјети учествоваће и градоначелник Сарајева Абдулах Скака.

Програм посјете Требевићу предвиђа сљедеће активности:

10.00 – 10.40 градоначелник Вуковић и градиначелник Скака заједно са шведском делегацијом присуствују радионици коју ће Центар за промоцију цивилног друштва организовати у Хотелу Пино Натуре са младим средњошколцима из Сарајева и Источног Сарајева,

10.40 одлазак возилима из Хотела Пино Натуре до видиковца који се налази у близини крајње станице жичаре,

10.45 – 11.00 шетња уз боб стазу,

11.00 – 11.30 презентација Mine Action grupe и Jonasa Zachrissona који руководи пројектом обуке паса специјализованих за откривање мина.