Новчану казну и једномјесечну забрану вожње изрекла је хрватска полиција двојици возача који су у понедјељак аутопутем А3 возили 242 километра на час, саопштила је у уторак Полицијска управа бродско-посавска.

На аутопуту А3, код Окучана, у понедјељак у 21:20 часова, посада полицијских пресретача Полицијске станице Нова Градишка зауставила је аутомобил хрватских регистрацијских ознака којим је управљао 26-годишњи хрватски држављанин, а који је аутопутем јурио 242 километра на сат.

Полиција је нешто касније на аутопуту код Старог Петровог Села зауставила 31-годишњег хрватског држављанина који је аутомобилом хрватских регистрацијских ознака аутопутем јурио такођер 242 километра на сат.

Полиција је на мјесту догађаја возачима наплатила новчане казне те им изрекла мјеру забране управљања возилом “Б” категорије у трајању од мјесец дана.