Вишедневни пожар на Романији још није угашен, али је ватра под контролом и не шири се према Равној Романији у општини Соколац, изјавио је руководилац Службе цивилне заштите општине Пале Драганм Елек.

Елек је нагласио да је 40 људи отишло на пожариште, да се 20 налази испод стијена, а још 20 на платоу на врху.

– Битно је да се пожар не шири, магла је јутрос густа, па се не виде сва мјеста. За сада нема опасности. Око подне очекујемо јачу кишу која ће нам ићи наруку – навео је Елек.

Према његовим ријечима, гашење пожара, који букти већ седам дана, отежава то што ватра тиња испод стабала дебелих и по пола метра.

Он је рекао да ће више информација имати касније.

У гашењу пожара на Романији до јуче су били ангажовани и хеликоптери Хеликоптерског сервиса Републике Српске.

Пожар, који је избио у сриједу, 23. октобра, на Романији изнад Мајдана, на подручју општине Пале, захватио је више од 10 хектара шуме.