ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА СОКОЛАЦ

Ваздушни притисак: 917 мбар
Падавине: /

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНД – СОКОЛАЦ

У петак се очекује сунчано вријеме и температуре ваздуха до 16 степени Ц. У суботу, јутарња ће бити око 3 степена, а дневна температура до 17 степени Ц. Преовладаваће углавном сунчано вријеме. У недјељу, такође сунчано вријеме, и температура ваздуха јутарња око 7 степени Ц, дневна до 22 степена Ц.

БИОМЕТЕРОЛОШКА ПРОГНОЗА:

Тмурно вријеме у пријеподневним часовима, уз ниже температуре, повећану наоблачност и сјеверно струјање, код већине људи ће негативно дјеловати на расположење, а хроничним болесницима ће узроковати јаче потешкоће. Неопходно је посветити пажњу облачењу. Са одмицањем дана, општа слика ће се постепено поправљати, уз пораст температура, па ће се и тегобе код осјетљивих особа дјелимично умањити.

СТАНИЦЕ ХИТНЕ ПОМОЋИ

СОКОЛАЦ: 12 прегледа
Ј.З.У. СРБИЈА: 22 пријема
КЦ ФОЧA: 21 преглед, 4 кућне посјете

ПОРОДИЛИШТА – РОЂЕНО НОВОРОЂЕНЧАДИ

Ј.З.У. БОЛНИЦА СРБИЈА: рођен један дјечак
КЦ ФОЧА: није било порода

ВАТРОГАСНЕ ЈЕДИНИЦЕ

Соколац: Без интервенција протеклог дана.

Вишеград: Шумски пожар (од 15.09.2019.год) на подручју општине Вишеград на локалитету Холијачке стијене, је већим дијелом угашен (шумски приступачни дио). Дио терена који је миниран и није приступачан, не може се гасити, њега контролишу Радници ШГ „Панос“ Вишеград и Територијална ватрогасна јединица Вишеград.

ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА А.Д. ПАЛЕ – РЈ СОКОЛАЦ

Соколац: Уредно снабдјевање електричном енергијом.

Вишеград: Квар на трафо станици Хан брдо, јуче од 16,00 часова, без напајања електричном енергијом 7 потрошача. Отклањање квара се очекује у току дана.

ЈКП ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА „ВРЕЛО БИОШТИЦА“ СОКОЛАЦ

Водоснабдијевање потрошача уредно је на свим водо-системима на подручју општине Соколац.

АУТОБУСКА СТАНИЦА „АУТОХЕРЦ“ СОКОЛАЦ

Аутобуси из свих праваца стижу на вријеме на пероне наше аутобуске станице, и тако крећу до својих одредишта.