Фото: REUTERS / Bruno Kelly

Руски ватрогасци улажу напоре у гашењу шумског пожара на површини од 30.800 хектара, саопштено је из руске Службе за заштиту шума из ваздуха.

У Русији су јуче регистровани пожари на површини од 45.200 хектара.

– До поноћи 30. августа 2019. године, регистрована су 144 пожара у Русији на територији од 30.848 хектара, уз активне напоре ватрогасаца да исконтролишу ватру – истиче се у саопштењу прес-сервиса Службе.

У саопштењу се наводи да је киша помогла да се смањи површина коју је пожар захватио у посљедњих неколико дана и да у гашењу ватре учествују 763 особе, уз 117 комада опреме, јавио је ТАСС.

Највише пожара пријављено је на Камчатки, у Забајкалској покрајини и Краснојарску.

Шумски пожари захватили су и подручје Јакутије, Буратије, као и Иркутске и Амурске области.

У двије руске области проглашено је ванредно стање.