Општина Источна Илиџа данас је додијелила 13 стипендија, у износу од по 1000 КМ на годишњем нивоу, најуспјешнијим студентима ове општине.

Ове године општина је буџетом издвојила 30.000 КМ за стипендирање студената, те остатак средстава у износу од 17.000 КМ биће подијељена у виду једнократних новчаних помоћи студентима слабијег социјалног статуса.

Начелник општине Источна Илиџа, Маринко Божовић, истакао је да се из буџета општине значајна средства издвајају и за усавршавање, односно стицање радног искуства, волонтерског или приправничког.

Горан Пашов, студент Медицинског факултета у Фочи захвалио је општини Источна Илиџа на указаној помоћи путем стипендирања и истакао да студентима током школовања свака помоћ добро дође.

“Студент сам треће године Медицинског факултета у Фочи смјер специјална едукација и рехабилитација, наставићу да улажем у своје стручно усавршавање и стипендија ће ми помоћи око трошкова школовања”, рекао је Горан.