У Бјелосављевићима од удара грома страдало стадо оваца и изгорјела штала (ВИДЕО)

Фото: Соколац-срце Романије

Од удара грома страдало је 17 оваца и јагњади, те потпуно изгорјела штала са 2.000 бала сијена на имању породице Брана Ђуревића у селу Бјелосављевићи код Сокоца, рекао је Срни командир ватрогасног одјељења Соколац Миле Шарац.

Фото: Соколац-срце Романије

Према његовим ријечима, у тренутку удара грома у шталу, овце су се налазиле испод стрехе и све страдале од силине удара.

Фото: Соколац-срце Романије

Шарац је рекао да је ватра на штали касно примијећена и због неблаговремене дојаве ватрогасци нису успјели спасити објекат, иако су интервенисала четири ватрогасца са два ватрогасна возила од 16.00 до 18.00 часова.

Фото: Соколац-срце Романије

Он је истакао да је настала велика материјална штета.

Припадници овог ватрогасног одјељења су јуче око 17.00 часова угасили и пожар на гаражи у Улици Војводе Мишића у градском насељу Соколац, такође изазван ударом грома.

Фото: Соколац-срце Романије

Јако невријеме захватило је јуче дио општине Соколац од 15.00 до 18.00 часова.