ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА СОКОЛАЦ

Ваздушни притисак: 911 мбар
Падавине: /

БИОМЕТЕРОЛОШКА ПРОГНОЗА

Биометеоролошке прилике ће бити сличне као и протеклих дана, уз мало угодније послијеподневне часове када би пораст облачности и освјежење у виду падавина могло олакшати тегобе узроковане врућином.

СТАНИЦЕ ХИТНЕ ПОМОЋИ

СОКОЛАЦ: 12 прегледа
Ј.З.У. СРБИЈА: 55 пријема
КЦ ФОЧA: 17 прегледа, 3 кућне посјете

ПОРОДИЛИШТА – РОЂЕНО НОВОРОЂЕНЧАДИ

Ј.З.У. БОЛНИЦА СРБИЈА: рођена један дјечак
КЦ ФОЧА: рођена једна дјевојчица и један дјечак

ВАТРОГАСНЕ ЈЕДИНИЦЕ

Општина Вишеград: Двије интервенције дана 12/13 августа ,прва на гашењу депоније смећа у Незуцима у интервалу 12,00-02,00.а друга у насељу Душће на гашењу суве траве.Пожар на депонији смећа је локализован а други је угашен.

Град Источно Сарајево: Техничка интервенција ,сапирање коловоза након саобраћајне несреће у ул Војводе Р.Путника.

ЈКП ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА „ВРЕЛО БИОШТИЦА“ СОКОЛАЦ

Водоснабдјевање потрошача у Сокоцу је уредно.

Из ЈП ВиК,,ВРЕЛО БИОШТИЦА“ А.д. СОКОЛАЦ, у стечају обавјештавају потрошаче који користе воду са водоводног система ,,Бања Лучица’, односно потрошаче из насељених мјеста: Бања Лучица, Жунови, Медојевићи, Шараново Поље и Подгајине да неће бити снабдијевања водом са овог изворишта до даљњег, из разлога што су у ноћи између уторка и сриједе односно 30 и31. јула 2019 године, непознати починиоци извршили провалну крађу, демонтирали и отуђили комплетну опрему за испумпавање воде према базенима у Бања Лучици и Жуновима.

Из ЈП ВиК,,ВРЕЛО БИОШТИЦА“ А.д. СОКОЛАЦ, у стечају кажу:

– Обзиром на чињеницу да смо принуђени извршити набавку нових пумпи и монтажу цјелокупне пумпне станице, чију допрему морамо чекати значајно вријеме, молимо за рaзумјевање. Апелујемо на кориснике да буду стрпљиви и имају разумјевања док се не изврши набавка и уградња новог пумпног агрегата.

ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА А.Д. ПАЛЕ – РЈ СОКОЛАЦ

Соколац: Дана 14.08.2019.год. Електропренос БиХ , изводиће радове у ТС 110/35/10 кВ Соколац и већи дио потрошача на подручју општине Соколац ће бити без електричне енергије у периоду од 9.00 до 18 часова. У РЈ Соколац ће обезбиједити алтернативно напајање са Пала за дио потрошача у центру града и водовод Биоштица уз краткотрајни прекид због препајање у раним јутарњим часовима.

Због наведених радова без електричне енергије остаће следећа трафо подручја:

-Кабловски одлаз 10 кВ Унис трафо подручја:

Унис, Романијапутеви, Шамот, Караван, Фармакрава, Креатор, Чоловић, Примчићи, Дугапелет,Бартула, Бјелосављевићи,Трифуновић, Кула, Кула1, Стјенице, Новосеоци, Ђедовци, Газије, Озерковићи, Зорановићи, Дикаљи, Дикаљи1, Чајевић, Подроманија 2, Ерић, Сајице, Бијела вода и Педише 1.

– 10 кВ ДВ Каљина трафо подручја:

Педише2,Буковик,Буковик2,Шахбеговићи,Шахбешки град, Шахбеговићи1, Пусто село, Каљина, Боровац, Ријећа, Медојевићи, Бањалучица1, Бањалчица2, Цврчићи,Бјеласовићи,Гире,Поретак, Калаузовићи, Врховине, Баре, Заграђе 1, Мељине, Заграђе2, Мангурићи, Крушевци, Пихлице, Шашевци, Церибашићи, Ивојевићи, Г.Драпнићи, Д.Драпнићи, Ишерић брдо,Репушате луке

– Кабловски одлаз 10 кВ Аутобаза трафо подручја:

Кнежинска1, Кнежинска2, Ђурковића брдо, Ђурковића брдо2, Диабло, Лазе1, Видрићи, Бор Видрићи, Видрићи1, Боржуно,Маргетићи,Маргетићи2, Станићабрдо, Кошутица, Прељубовићи, Ранчићи, Жљебови, Мичиводе и Геруша, Ладовићи

– ДВ10 кВ Ново село трафо подручја:

Берковићи,Баре2,Ресторан Кнежина,Кнежина,Нови комерц,КТК Кнежина, Палеж, Врапци, Врапци2, Бабине,

– 10 кВ ДВ Соколовићи трафо подручја :

Решетница,Бандин оџак,Ћаварине,Паржевићи,Каностревци,Подпећине,Кусаче 1,Кусаче 2, Сијерци, Сијерци 2, Маџари, Долови, Јасик, Селишта, Матићи, Соколовићи, Грбићи, Барник, Бабић кула, Берег, Џиндићи, Г.Калиманићи и Д.Калиманићи

-Кабловски одлаз 10 кВ за Нову Романију

Напомена: све остале информације можете добити на тел бр.057/447-608

Општина Вишеград: Планирани радови,дана 13.08.,на 35 кВ далеководу Вишеград-Хан Брдо у времену 09,00-12,00.Без напајања остају насеља Горња Околишта,Доња и Горња Лијеска,Црни Врх и Хан Брдо.

АУТОБУСКА СТАНИЦА „АУТОХЕРЦ“ СОКОЛАЦ

Аутобуси из свих праваца стижу на вријеме на пероне наше аутобуске станице, и тако крећу до својих одредишта.