Против 22 лица, међу којима је један шеснаестогодишњак и тридесетчетворогодишња жена, биће поднесен извјештај Кантоналном тужилаштву у Тузли због сумње да су посједовали дрогу, саопштено је данас из Министарства унутрашњих послова Тузланског кантона.

Полиција је на подручју града Тузле, гдје се у ноћи између суботе и недјеље, 3. и 4. августа, одржавала музичка манифестација, извршила претрес ових лица и пронашла одређену количину биљних и прашкастих материја које асоцирају на канабис и амфетамин-спид, као и таблете које подсјећају на екстази.

Претрес је извршен без писане наредбе надлежног суда.

Над овим лицима је у службеним просторијама извршена криминалистичка обрада.

Пронађена материја и таблете упућене су на вјештачење, а о овом догађају је обавијештен кантонални тужилац.

Акција полиције извршена је у оквиру континуираних активности на сузбијању и спречавању злоупотребе дроге.