Фото: CDM

По налогу Специјалног државног тужилаштва јутрос су припадници Специјалног полицијског одјељења привели 14 особа због сумње да су починили кривична дјела стварање криминалне организације, превара у продуженом трајању и утаје пореза и доприноса. Међу ухапшенима су и порески инспектори.

Из Специјалног државног тужилаштва је саопштено да се основано сумња да је 14 физичких лица и то Б.П; С.Ј.; И.П.; Д.П.; Д.Л.; И.В.; Н.Ђ.;Б.М.; М.Р.; С.С.;С.В.; П.М.; М.М.; В.М. и девет правних лица учинило кривично дјело – стварање криминалне организације.

Сумња се да су Н.Ђ.;Б.М.;М.Р.;С.С.;Б.П.;С.Ј.;И.П.;Д.П.;Д.Л.;И.В. као и једно правно лице починили кривично дјело – превара у продуженом трајању.

“Осим тога за Б.П.;С.Ј.;И.П.;Д.П.4 као и четири правна се сумња да су учинили и кривично дјело – прање новца у продуженом трајању, док се за С.В.;П.М.;М.М.;В.М.; и пет правних лица основано сумња да су учинили и продужено кривично дјело – утаја пореза и доприноса”, наводи се у саопштењу СДТ-а.

Специјално државно тужилаштво издало је налог за хапшење свих 14 осумњичених.

Према незваничним сазнањима износ шетете коју су осумњичени нанијели државном буџету око 3,5 милона еура.