Побједом у финалној утакмици над екипом ”Стоматолошка ординација др. Јанковић” са Пала резултатом 21-11 екипа ”Форензика Соколац” освојила је 8. по реду турнир у баскету 3х3 који се одржава у склопу манифестације Илиндан Спорт фест.

”Посљедње 3-4 године играмо финале, коначно смо ове године успјели и да освојимо турнир. Имали смо среће да у финалу да наше полуфинале буде финале прије финала тако да смо у финалу имали нешто лакшег противника”, изјавио је један од играча из побједничке екипе Немања Печеница.

Побједничкој екипи припало је 1200 КМ, док су поражени у финалу освојили 600 КМ.

За најбољег играча турнира изабран је Гојко Суџум из екипе ” Форензика Соколац” а млада нада турнира је Михајло Мичић.

Ове године турнир је одигран у двије категорије, и то сениори и кадети. Побједник кадетског турнира је екипа ” Чајевић комерц” из Сокоца која је у финалу поразила екипу ” Дис копи” са Пала.

У оквиру турнира одржано је и такмичење у шутирању тројки, а побједник је био Марко Зелић.