Фото: РТРС

У Београду је одржан састанак предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић и премијерке Србије Ане Брнабић.

Цвијановићева је захвалила Брнабићевој за напоре уложене у унапређење сарадње Српске и Србије.

– Данас је та сарадња конкретна, даје ефекте. Србија је оставила траг у свакој општини у Републици Српској – истакла је она на конференцији за медије након састанка.

Цвијановићева је навела да је много добрих рјешења у Србији на које Српска може да се угледа.

Подсјетила је да Република Српска покреће реформу високог образовања и да је искуство Србије у области дигитализације веома битно за њу.

Брнабићева је рекла да ће Србија помоћи Републици Српској да у сљедећој години уведе 500 дигиталних учионица.

Она је рекла да са предсједницом Српске већ дуже вријеме разговара о о сарадњи у вези дигитализације и електронске управе и да је данас договрена конкретна сарадња, најавивши да ће у септембру бити потписан заједнички споразум.

Састанку је присуствовао и министар за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске Срђан Рајчевић.