Фото: Свјетлана Рајић

Координатор стечајног управника у соколачком Јавном предузећу Водовод и канализација „Врело Биоштица“ Петар Вучковић данас је, у емисији „Јутарњи програм“ Инфо радија Соколац, изјавио да је водоснабдијевање потрошача уредно на свим водо-системима, осим на воду Ђурковића брду – Видрићи.

Радници „Врела Биоштица“ радиће на овом подручју, па ће потрошачи који се снабдјевају водом у насељимима Ђурковића брдо и Видрићи бити искључени из водо-система до отклањања кварова.

Он је, такође, нагласио да приликом обилних киша долази до замућења воде за пиће, а редовним узимањем узорака и контролом исте, добијају се резултати хемијске и бактериолошке исправности воде.

Ових дана, примјетна је мутноћа воде на извориштима, и стога је прокувавање воде за пиће је обавезно.