У трећој полуфиналној утакмици плеј-офа Прве лиге Републике Српске КК „Леотар“ побиједио је КК „Соколац“ резултатом 103:75 (24:18, 34:21, 19:15, 26:21) и на тај начин пласирао се у финале гдје их чека КК „Борац“ из Бања Луке који је синоћ у трећој утакмици побиједио КК „Будућност БН“ резултатом 93:48.

Побједник из финалног сусрета који се игра на три добијене утакмице је нови члан Премијер лиге БиХ у кошарци.

Требињци су од почетка утакмице ушли озбиљно у меч ријешени да се не понови прошла година када су у трећој утакмици плеј-офа изгубили као домаћини.

Почели су са серијпм кошева тако да је у петом минуту било 14:7, а на крају прве четвртине резултат је био 24:18.

Током других десет минута разлика је расла на 16, 17 кошева да би се на полувријеме отишло са највећом разликом од 19 кошева – 58:39.

У трећој четвртини разлика се повећавала тако да се у посљедњу четвртину ушло са највећом разликом плус 23 коша 77:54.

Посљедњих десет минута гледаоци, њих око 400, дочекало је на ногама, а кулминирало је у 38. минуту када је постигнут 100 кош тројком Милидраговића и када је била највећа разлика 100:69.

До краја утакмице гости су смањили резултат за коначних 103:78.

Најефикаснији на утакмици били су Шакотић са 30 и Дамјановићш са 18 кошева код побједника, а код поражених Печеница је постигао 25 кошева.

Накн утакмиц етренер Дражен Шегрт захвалио се публици која их је бодрила свих 40. минута.

„Ово је најбоља утакмица у нашој дворани, а на почетку сезоне циљ нам је био да будемо бољи него прошле. Хвала мојим играчима и публици, и борићемо се са Борцем минимум три, максимум пет мечева. Нећу ништа да обећавам радићемо сигурно добро и покушаћемо да скаутирамо њхову игру“, рекао је Шегрт.

Прва финална утакмица између КК „Борац“ и КК „Леотар“ игра се у суботу у Бањалуци.

КК „Леотар“: Батинић, Раичевић 7, Дамјановић 18, Тунгуз 7, Брњашић, Стојановић 7, Попара 3, Милошевић 6, Марић, Милидраговић 10, Нинковић 15, Шакотић 30.
Тренер: Дражен Шегрт.

КК „Соколац“: Печеница 25, Јововић, Бабовић 2, Ашанин 4, Павловић 6, Дубовина, Ђерић 6, Марковићш 18, Недјћ, Салић 1, Окиљевић 13.
Тренер: Томислав Тамбурић.