Службеници руске Федералне службе безбједности (ФСБ) прекинули су руту за кријумчарење амфетамина и заплијенили 90 килограма ове супстанце, саопштено је из прес-службе ФСБ-а.

У саопштењу се наводи да су ФСБ и њени страни партнери извршили операцију на више нивоа, како би разоткрили криминалну групу која је успоставила руту за кријумчарење ове психотропичне супстанце из Холандије у Русију, уз употребу моторних возила.

Курир из Бугарске ухваћен је током операције у Московској области, јавио је ТАСС.

„Путовао је из Холандије у Русију преко Њемачке, Пољске и Украјине. У његовом аутомобилу налази се посебно дизајнирани сакривени дио, из којег је заплијењено најмање 90 килограма течног амфетамина“, истиче се у саопштењу.

Из ФСБ-а додају да су приведена и два лица која је требало да преузму пошиљку и да се ради о држављанима Русије и Бјелорусије.